دسته بندی ضایعات پلاستیک

ضایعات پلاستیک به سه دسته زیر تقسیم می شوند:
ضایعات ترموپلاست ها
امروزه حدود 90 درصد از پلاستیک های مصرفی در اطراف ما از نوع ترموپلاست ها هستند. این دسته از

ضایعات پلاستیک و پلیمر، بدون تغییر در خواصشان به راحتی بازیافت می شوند. این ضایعات در مجاورت با حرارت و با اعمال نیرو تغییر شکل داده و با سرد شدن شکل جدید را به خود میگیرند. از جمله پلاستیک های دسته ترموپلاست ها، پلی اتیلن محسوب می شود.
ضایعات ترموست ها
ضایعات تروپلاست ها پلیمرهای سخت و شکننده ای بوده که در برابر حرارت و جریان الکتریکی مقاومت بسیار بالایی دارند. ترموست ها در مقایسه با ترموپلاست ها ساختار بسیار قوی تری دارند. فنل فرمالدئید که با نام تجاری باکالیت شناخته می شود، یکی از مهم ترین ترموست ها محسوب می شود. از جمله ضایعات آن ها می توان به ضایعات کلیدها و پریزهای برق اشاره کرد. این مواد در صنایع برق و الکترونیک کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.
ضایعات الاستومرها
الاستومرها همان لاستیک طبیعی است که زنجیره ای بلند و پیچیده داشته و تا چند برابر طول خود کش می آیند. ضایعات لاستیک طبیعی (NR) و لاستیک NBR از جمله ضایعات این دسته از ضایعات پلاستیک و پلیمر محسوب می شود.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: ضایعات ,پلاستیک ,دسته ,ترموپلاست ,لاستیک ,دارند ,ضایعات پلاستیک ,لاستیک طبیعی ,جمله ضایعات
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پرشین گیمر ( Persian Gamer ) دکتر غلامعباس مومنی ماجرا های من با خودم... Top Gems in Tabriz هواداران استاد گیتار آقای امیر کریمی شهر کلش هیتر کارگاهی، جت هیتر ، هیتر صنعتی ، هیتر گلخانه ، هیتر مرغداری ، هیتر گرم خانه مایکل جکسون خرید برنج شمال "روزان"